Dodanie softcam do pluginów

Dodanie softcam do pluginów

W przypadku gdy brakuje softcam panel do pluginów należy pobrać skrypt i dodać go do katalogu tymczasowego. Można to najlepiej zrobić  używając
komendy w telnecie:

wget -O /etc/init.d/softcam –no-check-certificate https://github.com/s3n0/e2scripts/raw/master/softcam && chmod +x /etc/init.d/softcam

kiedy softcam nie pojawia się w menu dodajemy komendę

wget http://updates.mynonpublic.com/oea/feed -O – | /bin/sh

 

27 thoughts on “Dodanie softcam do pluginów”

 1. link nieaktualny,opis pewnie zrozumialy dla informatykow,ale czy tak powinny wygladac porady dla wszystkich?
  “dodać go do katalogu tymczasowego”?czyli gdzie? albo telenetem i nie wiadomo czy to wszystko skopiowac i nacisnac enter czy kolejno?

  1. dziękuje za informacje , zostanie poprawiony opis aby był bardziej dostępny
   dziś wieczorem

 2. w której wersji softu 6.2 nie ma problemu z pliku ipk. 6.3 chyba nie można jest inny panel

 3. kopiuje link do telneta i:
  ERROR: cannot verify github.com’s certificate, issued by ‘CN=DigiCert SHA2 Extended Validation Server CA,OU=www.digicert.com,O=DigiCert Inc,C=US’:
  Unable to locally verify the issuer’s authority.
  To connect to github.com insecurely, use `–no-check-certificate’.

  znowu się zmienił link???

 4. Witam,

  czy cccam dziala z wersja open-atv 6.3 po kompilacji z maja jak sie nie myle ? wszystko dzialalo do kwietnia 2019. cccama powiralem z feed 2.0 (jak na waszej stronie) i potem update do najnowszej wersji popsul cccama, Czy powyzsza procedura dziala pod najnowszym openatv 6.3 ?
  pozdrawiam

 5. Witam,
  Wielkie dzieki za informacje. Zainstalowalem wczoraj wszystko uzywajac manualnej instalacji i skryptu, wszystko smiga ze hej 🙂 Nie probowalem kolejny raz instalacji z ipk i panelu bo zbyt wiele razy polegla.

  Mam pytanie o konwersje cccama do oscama, czy moglby ktos powiedziec jak zmienic/stworzyc plik oscama z parametrami z cccama tak aby uzywac oscama zamiast cccama. Slyszalem ze oscam jest bardziej stabilny i chcialbym to potwierdzic.
  pozdrawiam

 6. to ja mam lepsze pytanie, zainstalowany softcam-feed-universal_4.3-r2_all.ipk oraz my updater , przy instalacji nowego oscama z my updater wogóle nie dodaje go do listy camów, jak zrobić żeby my updatater dodawał ściągnięty poprawnie oscam w nowej wersji do listy gdzie wybiera się rodzaj cam ?

  1. trzeba sprawdzić gdzie są binarki ( w jakim katalogu ) z myupdater ewentualnie poprawić wtedy pokażą sie do wyboru , generalnie z panelu masz oscam 546 więc nie bardzo widze problem
   a ten z myupdater możesz sobie darować

 7. w jakim panelu mam 546? ja mówie o czystym sofcie np 6.4 tam nie ma 546, chyba że się mylę to proszę napisz gdzie dokładnie go pobrać

 8. Jak ktoś używa linuxa jako swój główny system (polecam – rewelacyjnie się współpracuje wóœczas z Enigmą.), to wystarczy uruchomić konsolę i wpisać – ssh root@192.168.0.149 , czyli root to domyślna nazwa loginu admina w Zgemmie, a zamiast 192.168.0.149 adres ip dekodera.

 9. Witam. Chciałem zainstalować system w zgemmie od zera. Czysty obraz pobrany z 18.02.2022 w menu dekodera. Nie wiem czy to dobry sposób, ale chciałem pozbyć sie wszystkich smieci. potrzebuje dograć dwa pluginy (wtyczki). Chodzi mi o myupdater i najnowszy softcam (oscam) czy jak to się nazywa.
  Sciągnąłem jakis plik myupdater, ale nie mogę nic tą wtyczką zrobić, bo pokazuje, że nie ma dostępu do plików.
  a softcam z tego sposobu będzie nanowszy, bo nie próbowałem. NIe ukrywam, że wolałbym w pliku, żeby tylko odpalić z pendriva.
  Poratuje ktoś? Nie wiem czy dobrze sobie to wymyśliłem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *